TUPAC AMARU OF THORNHILL 
TUPAC AMARU'

 

DOB12.09.1997

black & white dog

 

HD - A
Elbows clear
CEA clear
PRA clear


Galeria zdjęć Tupaca / Tupac's picture gallery

 

Tupac pochodzi z małej farmy w Limekilnburn koło Hamilton w Szkocji z pracującej linii Border Collies.Jego rodzice to Top of Thornhill & Star of Gilchrist. Oboje pracują przy wypasaniu owiec.Star make me shine i Top of the hill jak mówi o jego rodzicach ich własciciel Mr Kerr, chyba dlategoże matka Tupaca to jego 'diamencik' na farmie a ojciec uwielbia wspinać się nanajwyżej położone wzniesienia i obserwować wszystko z góry........ i to własnie Tupacodziedziczył po swoim ojcu :-)
Po matce odziedziczył pasję pracy i współpracy z człowiekiem. Z racji pochodzenia Tupaca jestem czlonkiem ISDS - International Sheepdog Society.Tupac przyjechał do mnie w wieku niespełna 4 miesięcy, został wykastrowany poukończeniu pierwszego roku życia i nigdy nie został zarejestrowany w Polsce.
Na codzień sprawdza się przede wszystkim jako doskonały 'companion dog'. Chodzimy nadługie spacery, trenujemy obedience i agility, kiedyś występowaliśmy podczas wystaw na pokazach, a teraz trenujemy dlaprzyjemności i kondycji.
Kiedy tylko mamy możliwość to staramy się szukać okazji do pasienia.......nawet gołębie są do tego dobre, zanim nie zerwą się do lotu :-)
Tupac obecnie mieszka u Artura Szwedowskiego (Polska).